Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

Odeszli …

Zdjęcie aktualności Odeszli …

 

W kolejnym roku odeszło od nas wielu bliskich, znajomych i przyjaciół. Dziś dzień Wszystkich Świętych. Niestety od 1 listopada 2020 r. do dziś opuściło nas ponownie wielu znanych mieszkańców powiatu płońskiego. Poniżej w materiale wspominamy cześć z nich.

Andrzej Małecki – zmarł 4 listopada 2020 r. Polonista i wieloletni pracownik Zespołu Szkół nr 2 w Płońsku.

Tadeusz Biernat - zmarł w wieku 65 lat. Były radny dwóch kadencji Rady Gminy w Czerwińsku. Wieloletni prezes Koła PZW nr 55 Certa w Czerwińsku.

Krzysztof Kowalski – zmarł w wieku 60 lat. Dziennikarz, wieloletni pracownik Tygodnika Ciechanowskiego.

Nikandra Pierścieniak - była sekretarz gminy Załuski w latach 1955-2001.

Waldemar Pirkiel – płoński lekarz, były kierownik ośrodka zdrowia w Sarbiewie

ks. Dariusz Kisiel - zmarł 25 stycznia w wieku 59 lat. Na przełomie 2006-2007 pełnił funkcję administratora parafii w Królewie, w gminie Joniec

Michał Pawłowicz – zmarł 2 lutego. Był druhem OSP Kownaty

Joanna Skibińska – zmarła 17 lutego 2021. Z Zespołem Szkół nr 2 w Płońsku związała swoja drogę zawodową w roku 1998. Pracowała jako nauczyciel w Technikum Ochrony Środowiska, a od 2005 roku jako nauczyciel bibliotekarz.

Jerzy Radziwonka – zmarł w wieku 56 lat. Nauczyciel, były radny miejski w Płońsku w kadencji 2006-2010, który przewodniczył m. in. pracom komisji polityki społecznej

Krystyna Klimczewska – zmarła 5 maja w wieku 86 lat. Była wieloletnią nauczycielką i pedagogiem Szkoły Podstawowej nr 3 w Płońsku.

Elżbieta Jaszczak - zmarła 27 maja 2021 r. Pracowała jako nauczyciel jęz. polskiego w Nowym Mieście i Latonicach. Była gminnym dyrektorem szkół.

Helena Wierzbicka – zmarła w wieku 87 lat. W okresie od 1958 do 1971 r. pracowała w Zespole Szkół nr 1 w Płońsku jako nauczycielka fizyki.

Grzegorz Purzycki – zmarł 4 czerwca. Były druh OSP KSRG Dzierzążnia.

Czesława Stawiska – zmarła 11 czerwca 2021 r. w wieku 96 lat. Urodzona w Płońsku była więźniarka polityczna KL Ravensbruck. Miała 18 lat, gdy została aresztowana przez gestapo i wywieziona do obozu.

Kazimierz Kuligowski – zmarła 15 lipca w wieku 92 lat zmarł. Urodzony w Płońsku prezes zarządu miejskiego-gminnego Koła Związku Kombatantów Rzeczpospolitej Polskiej i Byłych Więźniów Politycznych w Darłowie

Zygmunt Bartoszewski - wieloletni kierownik referatu rozwoju gospodarczego w Urzędzie Gminy w Czerwińsku.

Irena Hass - była radna Rady Miejskiej w Płońsku. Wieloletni pracownik ODR „Poświętne” w Płońsku

Anna Banaszewska – zmarła 5 września 2021 r. w wieku 62 lat. Była wieloletnią dyrektorką Przedszkola Samorządowego w Nowym Mieście

Danuta Leszczyńska – wieloletni kierownik Gminnej Biblioteki Publicznej w Wychódźcu

Jadwiga Walerysiak – była nauczycielka Szkoły Podstawowej w Czerwińsku

ks. Krzysztof Brzuska – zmarł w wieku 63 lat. Posługę pełnił w parafii św. Maksymiliana Kolbego w Płońsku