Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

Odsłonięcie pomnika z okazji 190-lecia Bitwy pod Raciążem

Zdjęcie aktualności Odsłonięcie pomnika z okazji 190-lecia Bitwy pod Raciążem Plakat organizatora

Już w najbliższą sobotę 24 lipca o godz. 16.00 w Cieciersku w gminie Raciąż odbędą się uroczyste obchody upamiętniające 190 rocznicę Bitwy pod Raciążem, która miała miejsce 23 lipca 1831 roku podczas Powstania Listopadowego. W ramach obchodów planowane jest uroczyste odsłonięcie obelisku z orłem upamiętniającego bitwę pod Raciążem oraz poległych w niej powstańców oraz tablic pamiątkowo – informacyjnych.

Mówi Artur Adamski, prezes Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Raciąskiej „Ziemowit”. Podczas oficjalnych obchodów, planowane jest również zorganizowanie Mszy Świętej Polowej, przemówień i wystąpień zaproszonych gości. Nie lada gratkę dla miłośników historii stanowić będzie wystawienie warty honorowej i asysty złożonej z pododdziałów grupy rekonstrukcyjnej występującej w mundurach z epoki. Ponadto podniosłego charakteru uroczystości nada wykonanie salwy honorowej. Uczestnicy uroczystych obchodów złożą również wieńce i znicze w miejscu bitwy. Dla uczestników wydarzenia zaplanowano poczęstunek w postaci grochówki wojskowej. 

Organizatorem wydarzenia jest Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Raciąskiej "Ziemowit", Miasto Raciąż, Gmina Raciąż, Jednostka Strzelecka 1006 Płońsk. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Totalizator Sportowy.