Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

Oficjalne obchody Święta Niepodległości w Płońsku

Zdjęcie aktualności Oficjalne obchody Święta Niepodległości w Płońsku

 

Tegoroczne obchody Narodowego Święta Niepodległości zyskały szczególny wymiar. Z powodu wprowadzonych ograniczeń związanych z walką z pandemią Covid-19 oficjalne świętowanie w Płońsku ograniczyło się do wspólnej eucharystii odprawionej w kościele parafii pw. św. Michała Archanioła oraz złożenia kwiatów pod pomnikiem Wolności i grobem żołnierzy poległych w 1920 roku. Oddających hołd także było zdecydowanie mniej.

- To chyba najdziwniejsze obchody w moim życiu. Chciałabym, żeby w przyszłym roku było już normalnie i tej normalności i zdrowia w dniu Narodowego Święta Niepodległości życzę wszystkim mieszkańcom powiatu. Życzę także solidarności i wspólnoty, która jest w czasach izolacji bardzo potrzebna. To są sprzeczne ze sobą pojęcia, ale to nie jest niemożliwe, żebyśmy sobie nawzajem pomagali, byli solidarni i wrażliwi na siebie – mówiła nam starosta Elżbieta Wiśniewska.

W oficjalnych obchodach Narodowego Święta Niepodległości w Płońsku, oprócz przedstawicieli samorządu miejskiego i powiatowego, wzięli udział także reprezentanci wszystkich placówek oświatowych oraz płońskiego PiS`u.