Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

Oględziny nieruchomości przy ul. Pułtuskiej

Zdjęcie aktualności Oględziny nieruchomości przy ul. Pułtuskiej

 

Wraca sprawa nieruchomości przy ul. Pułtuskiej w Płońsku, której stan i estetyka, delikatnie mówiąc, pozostawia wiele do życzenia.

- Nieruchomość przy ul. Pułtuskiej 27 jest własnością prywatną. Władze miasta są przychylne wszelkim działaniom inwestorów, które zmierzają do poprawy estetyki swoich działek. Tym bardziej, że trwa przecież rewitalizacja rynku. Niestety, nie wszystko jest takie proste, jak się wydaje - zapewnia Urząd Miejski w Płońsku.

Właściciel nieruchomości dwukrotnie wnioskował o wykreślenie obiektu z Gminnej Ewidencji Zabytków. Jednak, aby tak się stało, potrzebna jest pozytywna opinia Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków. Niestety, mimo wsparcia wniosku inwestora przez miasto konserwator dwukrotnie wydał opinię negatywną. 

- Podobnie stało się w roku 2020, w trakcie aktualizacji Gminnej Ewidencji Zabytków, kiedy właściciel zwrócił się do wojewódzkiego konserwatora z tym samym wnioskiem. Wystąpiliśmy wspólnie z właścicielem do konserwatora po raz kolejny - czytamy na profilu płońskiego ratusza.

Dziś (05 marca) odbyły się oględziny zarządzone przez konserwatora. Wzięli w nich udział pracownicy urzędu. Czekamy na opinię konserwatora.