Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

Ósmoklasiści z Raciąża rozpoczęli egzaminy - dziś język polski.

Zdjęcie aktualności Ósmoklasiści z Raciąża rozpoczęli egzaminy - dziś język polski. Szkoła Podstawowa im. St. Konarskiego w Raciążu

Egzamin ósmoklasisty w Szkole Podstawowej im. Stanisława Konarskiego w Raciążu przebiega zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Edukacji Narodowej, Centralnej Komisji Egzaminacyjnej oraz z zachowaniem zasad sanitarnych. Frekwencja jest 100%, a nastoje uczniów bojowe. 

- Wszyscy uczniowie zgłosili się, także mamy stu procentową frekwencję. Rygor sanitarny w szkole został zachowany. Jest to egzamin inny niż w pozostałych latach. I myślę, że będzie to taki jakiś wyjątek i w przyszłym roku będziemy już normalnie przeprowadzali egzaminy – stwierdza dyrektor Dariusz Mosakowski.

Przeprowadzenie egzaminu przebiega sprawnie, poza obostrzeniami sanitarnymi, wszystko odbywa się bez większych zmian, a nastroje są bojowe.

- Uczniowie zachowują reżim sanitarny, atmosfera jest bojowa. Myślę, że jak najlepiej zdamy ten egzamin, chociaż wyniki tych egzaminów będą wielką niewiadomą, również dla nas nauczycieli i dla samych uczniów. Poza szerszym rozstawieniem ławek, maseczkami, dezynfekcją rąk przez nauczycieli i dzieci wchodzące do szkoły cała reszta pozostaje bez zmian, również liczba członków komisji egzaminacyjnej. Na samej sali dzieci mogą już maseczki zdjąć, piszą bez nich, ale jeżeli nauczyciel podchodzi, gdy kończą pracę na powrót je zakładają. Nauczyciele pracują w rękawiczkach i te wymogi CKE są spełnione tak jak jest to wymagane – podkreśla dyrektor Mosakowski.

W tym roku egzamin ósmoklasisty zdaje 57 uczniów placówki.