Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

OSP Joniec pozytywnie zaopiniowana do ponownego włączenia do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego

Zdjęcie aktualności OSP Joniec pozytywnie zaopiniowana do ponownego włączenia do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego fot. zbiory OSP Joniec

 

Z Nowym Rokiem Ochotnicza Straż Pożarna w Siedlinie po raz pierwszy zostanie włączona do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego, ale na liście jednostek, które od 1 stycznia działać będą w ramach KSRG znaleźli się także druhowie z Jońca.

 

Tamtejsza OSP była już członkiem systemu. Skąd więc decyzja o włączeniu? Okazuje się, że każda jednostka, która w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym znalazła się po 2015 roku, trafia tam na 5-letni okres.

 

- Właśnie OSP Joniec jest jednostką, której w tym roku wychodził ten okres 5-letni i ubiegała się po raz drugi o włączenie do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. Weryfikację przeszła pozytywnie, dlatego uzyskała decyzję, że z dniem 1 stycznia 2021 roku zostaną po raz drugi włączeni do KSRG - wyjaśnia st. bryg. Dariusz Brzeziński, Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Płońsku.

 

W tym miesiącu rozpoczęto także starania o włączenie kolejnych jednostek OSP do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego.

 

- Planujemy włączyć kolejne jednostki. Na 2021 rok zaplanowaliśmy do włączenia jednostki OSP Kownaty (gmina Płońsk) oraz OSP Dziektarzewo (gmina Baboszewo). Na 2022 rok chcielibyśmy włączyć OSP Królewo (gmina Joniec), a rok później OSP Radzikowo Stare (gmina Czerwińsk nad Wisłą) - wymienia komendant Brzeziński.

 

Od 1 stycznia 2021 roku na terenie powiatu płońskiego w Krajowym Systemie Ratowniczno-Gaśniczym działać będzie 17 jednostek OSP. System skupia m.in. jednostki ochrony przeciwpożarowej, a jego głównym celem jest zapewnienie ochrony życia, zdrowia, mienia lub środowiska, w ramach działań podejmowanych przez Państwową Straż Pożarną.