Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

OSP Kołoząb doposaża jednostkę

Zdjęcie aktualności OSP Kołoząb doposaża jednostkę

 

Wprawdzie nie jest to aż tak drogi sprzęt, jaki w ostatnich dniach i tygodniach trafił do jednostek w Starym Radzikowie czy Dziektarzewie, ale druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Kołozębiu, w gminie Sochocin, także mogą pochwalić się nowymi zakupami.

 

Do ich jednostki trafiły właśnie 2 aparaty powietrzne nadciśnieniowe ochrony dróg oddechowych, które nabyli dzięki wsparciu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie.

 

- To jest aparat powietrzny, który zabezpiecza drogi oddechowe strażaka podczas działań ratowniczo-gaśniczych przed niebezpiecznymi substancjami, które się wydobywają w czasie gaszenia pożarów. Doposażamy się, ponieważ mieliśmy już dwa takie aparaty, teraz kolejne, więc OSP Kołoząb posiada cztery komplety. Składają się z noszaka z aparatekm oddechowym, nanometrem i reduktorem, a także butli kompozytowej i maski. Wcześniejsze pozyskaliśmy w maju tego roku. Teraz mamy zabezpieczenie dwóch rot, także to jest komplet tego, co ochotnicza straż pożarna powinna posiadać - wyjaśnia Szymon Konofalski, naczelnik jednostki.

 

Strażacy z Kołozębia na niezbędne zakupy wydali 11 tys. zł.