Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

OSP Siedlin w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym. To 17 jednostka z powiatu płońskiego

Zdjęcie aktualności OSP Siedlin w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym. To 17 jednostka z powiatu płońskiego fot. OSP Siedlin

 

Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Siedlinie może pochwalić się włączeniem do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. System opiera się na Państwowej Straży Pożarnej, wiodącej i utrzymywanej z budżetu państwa służbie ratowniczej, jak również jednostkach OSP utrzymywanych z budżetów samorządowych i dotacji z budżetu państwa.

 

To doskonała wiadomość przyznaje prezes strażaków z Siedlina – Cezary Goszczyński.

 

- Już wcześniej zabiegaliśmy o to, żeby dostać się do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. Jesteśmy odpowiednio przygotowani, ponieważ mamy ok. 40 członków, z czego ponad 20 jest gotowych do realizowania wyjazdów do akcji. Są przeszkoleni, posiadają podstawowe przeszkolenia umożliwiające udział w akcjach ratowniczo-gaśniczych. Bardzo nas cieszy to, że udało się w końcu zrealizować – przyznaje Cezary Goszczyński.

 

Włączenie OSP Siedlin do KSRG to ogromne wyróżnienie dla jednostki, która istnieje od zaledwie 6 lat. Druhowie wyposażeni są w wymagany sprzęt oraz są odpowiednio przygotowani do pracy w ramach systemu – dodaje st. bryg. Dariusz Brzeziński, Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Płońsku.

 

- Bardzo się cieszymy, że wniosek został pozytywnie rozpatrzony. Jednostka spełnia wszystkie wymogi w zakresie włączenia do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego zarówno jeśli chodzi o kadrę osobową, jak i wyposażenie. Cieszymy się tym bardziej, że jest to pierwsza jednostka z terenu gminy Płońsk, która znajdzie się w KSRG. Zlokalizowanie bezpośrednio przy trasie nr 7 bardzo dobrze nam się komponuje w działaniach ratowniczo-gaśniczych. W przypadku wyjazdu naszych zespołów, jednostka OSP przyjeżdża na zabezpieczenia miasta do komendy, tak więc będziemy ich mieli bardzo blisko – wyjaśnia st. bryg. Dariusz Brzeziński.

 

Ochotnicza Straż Pożarna w Siedlinie stanie się 17 jednostką w powiecie płońskim zrzeszoną w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym. Oficjalnie zostanie włączona od 1 stycznia 2021 roku.