Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

Oszuści podszywali się pod funkcjonariuszy CBŚP

Zdjęcie aktualności Oszuści podszywali się pod funkcjonariuszy CBŚP

Dziś popołudniu dwie mieszkanki Płońska otrzymały podobny telefon od oszustów. Do obydwu zadzwonił mężczyzna podający się za kuriera. Twierdził, że ma do przekazania paczkę i dopytywał czy kobiety są w domu by odebrać ją osobiście. Bardzo szybko telefon ponownie dzwonił. Tym razem inny mężczyzna podawał się za funkcjonariusza Centralnego Biura Śledczego Policji (CBŚP).

- Oszust przekonywał starsze panie, że wcześniejszy telefon to była próba wyłudzenia pieniędzy, a następnie niby przełączał rozmowę na numer alarmowy 112. Kolejna osoba podająca się za policjanta potwierdzała wersję swojego poprzednika i znów łączyła z funkcjonariuszem CBŚP. Oszust mówił bardzo szybko, próbował wywrzeć na swoich rozmówczyniach presję czasu, wypytywał przy tym o posiadane w domu oszczędności – tłumaczy podkom. Kinga Drężek-Zmysłowska oficer prasowy KPP w Płońsku.

Na szczęście obie kobiety zdając sobie sprawę z zagrożenia zakończyły rozmowę i od razu powiadomiły policję. W sumie policja otrzymała 4 zgłoszenia o próbie oszustwa. Trzy kobiety mieszkanki Płońska nie dały się oszukać a jedna kobieta przekazała fałszywym policjantom biżuterię.