Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

W płońskim szpitalu możecie sprawdzić czy przeszliście Covid-19!

Zdjęcie aktualności W płońskim szpitalu możecie sprawdzić czy przeszliście Covid-19! fot. Szpital w Płońsku

W Medycznym Laboratorium Diagnostycznym szpitala powiatowego w Płońsku można wykonać oznaczenie we krwi przeciwciał anty-SARS-CoV2 (przeciw "nowemu" koronawirusowi)w klasie IgM i IgG) - informuje szpital. 

- Badanie wykonujemy na miejscu w laboratorium metodą fluorescyjnego testu immunologicznego na specjalistycznym analizatorze. Badanie przeciwciał anty-SARS CoV2 jest wyborem optymalnym u pacjentów bez objawów, którzy podejrzewają, że mieli kontakt z osobą zakażoną - czytamy w komunikacie. 

Badanie przeciwciał anty-SARS-CoV2 nie służy do rozpoznania COVID-19 i nie potwierdza obecności wirusa, a potwierdza status immunologiczny pacjenta. Każdy dodatni wynik badania przeciwciał anty-SARS-CoV-2 powinien być zweryfikowany testem molekularnym techniką RT PCR. 

- Badanie możne wykonać odpłatnie w cenie 80 złotych. Punkt pobrań materiału zaprasza na to badanie od poniedziałku do piątku od 7:30 do 11:00. Wynik badania jest dostępny w dzień pobrania próbki po godz. 14:00 - podaje szpital. 

Medyczne Laboratorium Diagnostyczne szpitala jest wyposażone w sprzęt diagnostyczny pochodzący od znanych i renomowanych firm. Zespół laboratorium to pracownicy z odpowiednimi kwalifikacjami i doświadczeniem. 

 

(za Szpital w Płońsku)