Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

"Pandemia rozwija się, a jesteśmy jednostkami, które są najbardziej narażone zachorowania" - wsparcie dla DPS`u w Karolinowie

Zdjęcie aktualności fot. archiwum

 

Do Domu Pomocy Społecznej w Karoliniowie, w gminie Nowe Miasto, trafi unijne i samorządowe wsparcie warte ponad 112 tys. zł. To jednak nie jedyna pomoc z zewnątrz, która dotarła do jedynego w powiecie DPS`u. By wesprzeć pomoc społeczną na Mazowszu w czasie pandemii, samorząd województwa sięgnął po 22 mln zł.

 

Domy pomocy społecznej to jedne z najbardziej narażonych miejsc na rozprzestrzenianie się zakażenia koronawirusem – podkreśla Elżbieta Lanc, członek zarządu województwa.

 

- Druga fala pandemii pokazała, że domy pomocy społecznej nadal potrzebują wsparcia, ale nie tylko przebywający tam pensjonariusze, ale także pracownicy. Dlatego właśnie uruchomiliśmy 22 mln zł na duży projekt unijny, w ramach którego przekazaliśmy środki do 104 domów pomocy społecznej. To zarówno zabezpieczenie w sprzęt ochrony osobistej, jak i środki finansowe dla pracowników, ponieważ zarabiają oni dosyć nieznaczne środki i w ten sposób chcieliśmy im pomóc – zaznacza Elżbieta Lanc.

 

Jednym z beneficjentów wsparcia jest Dom Pomocy Społecznej w Karolinowie, do którego trafi wsparcie warte ponad 112 tys. zł w różnej postaci. 65 tysięcy zł na dodatkowe wynagrodzenia dla pracowników, sprzęt do oczyszczania powietrza i środki ochrony osobistej. To bardzo cenna pomoc – podkreśla dyrektor Agnieszka Klimczewska.

 

- Pandemia rozwija się, a jesteśmy jednostkami, które są akurat najbardziej narażone zachorowania. Szczególnie osoby starsze. Jesteśmy zabezpieczeni we wszystkie środki dezynfekcyjne i ochrony osobistej dla pracowników oraz mieszkańców – informuje dyrektor.

 

Obecnie w Domu Pomocy Społecznej w Karolinowie przebywa 36 pensjonariuszy, którzy mogą korzystać m.in. z: pracowni terapii zajęciowej czy sali rehabilitacyjnej. Placówka przeznaczona jest na 40 osób. Wsparcie samorządu Mazowsza to nie jedyne wsparcie, które trafiło do Karolinowa. Pomoc finansową oraz rzeczową otrzymano także od wojewody czy Narodowego Funduszu Zdrowia.