Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

Pchli Targ w Ciechanowie. Można kupić, sprzedać zamienić (nie)potrzebne rzeczy

Zdjęcie aktualności Pchli Targ w Ciechanowie. Można kupić, sprzedać zamienić (nie)potrzebne rzeczy

 

W Ciechanowie rusza cykl pchlich targów. W wybrane weekendy będzie na nich można zakupić m.in. cenne drobiazgi, używane książki, pamiątki, elementy wyposażenia domu, ubrania czy zabawki.

 

- Pchle Targi organizowane przez COEK Studio w Kamienicy W18 umożliwią sprzedanie niepotrzebnych, a cennych i nadających się do użytku elementów wyposażenia domów takich jak ceramika użytkowa, obrazy czy bibeloty. Sprzedać będzie można też książki i biżuterię. To też możliwość pozbycia się ubrań, z których nie korzystamy i atrakcyjnych, nieużywanych już zabawek dziecięcych, które zalegają na strychach, a uszczęśliwią nowych nabywców - informuje Paulina Rybczyńska, rzeczniczka ciechanowskiego ratusza.


 
Miasto współpracuje też z Bankiem Żywności w Ciechanowie, który przy wsparciu ratusza organizował m.in. obchody Międzynarodowego Dnia Świadomości o Stratach i Marnowaniu oraz program edukacyjny realizowany w szkołach pod hasłem: „Ciechanowski Tydzień Niemarnowania”. Bank Żywności w Ciechanowie przy wsparciu miasta zaangażuje też społeczności ciechanowskich osiedli do wypracowania rozwiązań ograniczających skalę marnowania żywności i poszukiwania dobrych praktyk „Zero waste”. Zadanie „#Społeczności nie marnują” będzie realizowane w ramach współpracy lokalnych Banków Żywności z pięcioma miastami w kraju.
Ciechanów promuje także foodsharing, czyli dzielenie się wartościowym jedzeniem z osobami potrzebującymi w ramach lokalnej społeczności. Przy budynku MOPS (ul. Sienkiewicza 32D) miasto udostępniło Ciechanowską Jadłodzielnię. Do oznaczonej lodówki można całodobowo oddawać jedzenie, które nadaje się do spożycia. Skorzystać z niego może nieodpłatnie każdy chętny.