Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

Pełnowymiarowe boisko piłkarskie ze sztuczną nawierzchnią i oświetleniem. Gdzie? W Płońsku!

Zdjęcie aktualności Pełnowymiarowe boisko piłkarskie ze sztuczną nawierzchnią i oświetleniem. Gdzie? W Płońsku!

 

Wydaje się, że to pierwszy konkretny krok w kierunku modernizacji płońskiego stadionu. Ratusz otrzymał zgodę Rady Miejskiej na działania zmierzające do nabycia jednej z działek pomiędzy rzeką Płonką a osiedlem Novdom przy ul. Kopernika, gdzie ma powstać pełnowymiarowe boisko piłkarskie ze sztuczną nawierzchnią i oświetleniem.

 

Ma ono zastąpić miejsce rozgrywek i treningów piłkarskich w czasie ewentualnego wyłączenia miejskiego stadionu z użytku na czas modernizacji. Część terenu należy do miasta, ale działka nie wystarczy na zlokalizowanie obiektu – wyjaśniał w czasie sesji Rady Miejskiej burmistrz Andrzej Pietrasik.

 

- Nie jesteśmy teraz w stanie pobudować pełnowymiarowego boiska, ponieważ by się ono nie zmieściło. Będzie miało ok. 1ha. Jesteśmy zmuszeni porozumieć się z Novdom`em i dostać tę działkę, kupić, zamienić. Rozmowy już się toczą. To są tereny zalewowe i nic na nich nie będzie budowane. Chcemy, żeby miasto urządzało tereny zielone, rekreacyjne, bo takie można. Został już zmieniony plan, który pozwala nam budować boisko. Powinno powstać szybko, bo jak zamkniemy stadion, to powinno być pełnowymiarowym boiskiem do rozgrywania meczów. Będzie to boisko ze sztuczną trawą – informował burmistrz.

 

Boisko będzie zlokalizowane w bezpośrednim sąsiedztwie rzeki, dlatego sposób wykonania chociażby podbudowy pod nawierzchnię będzie musiał być wykonany w odpowiedniej technologii.

 

- Nie może być tam betonowania lub trwałych budowli, ale na przykład utwardenie ażurowe już jest dopuszczalne. Chcemy tu usytuować pełnowymiarowe boisko do piłki nożnej ze sztucznym oświetleniem, dojazdem i ławkami dookoła - informuje burmistrz.

 

Ratusz już rozpoczął rozmowy z właścicielem działki i te, jak zapewniał Andrzej Pietrasik, zmierzają w kierunku bezgotówkowego przejęcia terenu.