Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

Pielgrzym Michał niosący 3-metrowy krzyż idzie drogami pow. płońskiego. „Będę się modlił za proboszcza z ... Nowego Miasta”

Zdjęcie aktualności Pielgrzym Michał niosący 3-metrowy krzyż idzie drogami pow. płońskiego. „Będę się modlił za proboszcza z ... Nowego Miasta”

 

Pielgrzym Michał Ulewiński znów idzie przez Polskę z 3-metrowym krzyżem a w weekend można było go spotkać na drogach powiatu płońskiego. Celem podróży Michała jest nałożenie Cudownego Medalika na Polskę. Projekt zajmie kilka lat i zostanie zapoczątkowany od Rewersu Cudownego Medalika, a dokładniej od nakreślenia na Polsce znaku krzyża wpisanego w literę M. Michał będzie pielgrzymował przez kraj z 3-metrowym krzyżem, aby nim wyryć duchowy ślad. Pielgrzymkę rozpoczął 24 czerwca w Święto Najświętszego Serca Pana Jezusa i zajmie ona około 60 dni. W każdym skrajnym punkcie stanie 3-metrowa kapliczka w figurą Matki Bożej Niepokalanej. W sumie stanie 12 kapliczek i w ten sposób powstanie znak krzyża wpisanego w literę M.

 powiedział Radiu Płońsk Michał Ulewiński.

Pielgrzym przyznał, że jest bardzo wdzięczny wszystkim ludziom, którzy pomagają mu w różny sposób podczas podróży. Także w niesieniu krzyża. Niestety w sobotni wieczór spotkała go niemiła sytuacja, gdy noclegu odmówił mu … proboszcz par. pw. św. Anny w Nowym Mieście. W ostatniej chwili udało się zapewnić inne miejsce do spania.

 przyznaje Michał.

W rozmowie z Radiem Płońsk ks. proboszcz Wojciech Brzozowski nie czuł, że postąpił źle. Stwierdził jedynie, że nie rozmawiał bezpośrednio z Michałem i nie mógł zaprosić obcego człowieka pod swój dach. Jak powiedział: „o Michale nigdy nie słyszał”.