Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

Pielgrzymi z Płocka wyruszą w piątek. Jak wyglądać będzie tegoroczne wędrowanie?

Zdjęcie aktualności Pielgrzymi z Płocka wyruszą w piątek. Jak wyglądać będzie tegoroczne wędrowanie? fot. archiwum

 

To już ostatnie dni na dołączenie do jubileuszowej 40. Pieszej Pielgrzymki z Płocka na Jasną Górę, która jak co roku wyruszy z katedry w piątkowy poranek.

 

Tegoroczna będzie szczególna - przede wszystkim dlatego, że pątnicy wyruszą do Częstochowy po raz 40-ty, ale także dlatego, że w związku z wciąż trwającą epidemią nie odbędzie się w tradycyjnej, a podobnej do tej sprzed roku, formie. Mówił nam o tym ks. Jacek Prusiński, główny przewodnik.

 

 

Przewodnik danej grupy organizuje przyjazd na trasę, a także jej odjazd wieczorem. Wieczorny apel odbędzie się od razu po dojściu pątników do wyznaczonej miejscowości. Wyjątek będą stanowiły dwa dni.

 

 

Również ostatniego dnia, czyli 14 sierpnia, przewidziane jest wejście na Jasną Górę wszystkich chętnych. Zgodnie z harmonogramem w niedzielę, 8 sierpnia, na trasę wyruszy grupa biała, a więc dekanaty ciechanowskie i Strzegowo. Płońska, raciąska i wyszogrodzka grupa granatowa pielgrzymować będzie we wtorek, 10 sierpnia, a grupa Błękitna z Nasielska i Zakroczymia dzień później.