Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

Pierwsze osoby zakwaterowane w izolatorium

Zdjęcie aktualności Pierwsze osoby zakwaterowane w izolatorium Fot. zdjęcie podglądowe

 

Na prośbę dyrektora Szpitala w Płońsku zostało uruchomione izolatorium dla lekarzy i pielęgniarek, którzy mieli kontakt z pacjentami z Covid-19. W izolatorium będą też miejsca dla policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Płońsku.

Obecnie w izolatorium przebywają 2 pielęgniarki, które opiekowały się pacjentem z koronawirusem.

- W związku z tym, że dwie z pielęgniarek miały kontakt z pacjentami z Covid-19 należało działać szybko, dlatego też udostępniliśmy szpitalowi pomieszczenia po byłym Domu Dziecka w Załuskach. Są tam 4 mieszkania - informuje Elżbieta Wiśniewska, starosta płoński.

Również policjanci z Komendy Policji w Płońsku będą mogli korzystać z izolatorium.

- Komenda Powiatowa Policji w płońsku zwróciła się z prośbą do Starostwa o wydzielenie miejsca izolacyjnego dla policjantów. Zależało nam na tym, by funkcjonariusze, którzy w czasie służby np. w czasie interwencji mieliby kontakt z osobą zakażoną, a nie chcieliby narażać swoich bliskich, mogli skorzystać z miejsca w izolatorium - wyjaśnia podkom. Kinga Drężek Zmysłowska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Płońsku.

Osobom, aktualnie przebywającym w izolatorium (2 pielęgniarki) dostarczana jest żywność przez lokalną firmę z terenu gminy Załuski.