Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

Pierwszy dyrektor ZS1 w Płońsk uhonorowany. Będzie ulica Franciszka Kruszewskiego

Zdjęcie aktualności Pierwszy dyrektor ZS1 w Płońsk uhonorowany. Będzie ulica Franciszka Kruszewskiego Obecna ulica Leśników będzie nosiła imię Franciszka Kruszewskiego

 

Tylko wytrwali dochodzą do celu”. Tak sprawę zmiany nazwy ulicy w Płońsku z Leśników na Franciszka Kruszewskiego komentuje jej inicjator i pomysłodawca Ryszard Rączkowski.

 

Rada Miejska jednogłośnie podjęła stosowną uchwałę. Przypomnijmy tylko, że grupa absolwentów Zespołu Szkół nr 1 podjęła działania zmierzające w kierunku uhonorowania pierwszego dyrektora placówki. Po przeprowadzce Nadleśnictwa Płońsk do nowej siedziby w Szerominku zmiana wydawała się zasadna – przekonywali ratusz absolwenci.

 

 

Mówił Radiu Płońsk Ryszard Rączkowski, jeden z sygnatariuszy pisma kierowanego w pierwszej kolejności do dyrekcji szkoły. Od teraz ulica od Sienkiewicza w kierunku targowiska Manhattan nosić będzie imię Franciszka Kruszewskiego, z którego inicjatywy m.in. wybudowano obecny kompleks Zespołu Szkół nr 1 im. Stanisława Staszica. Franciszek Kruszewski pełnił funkcję dyrektora placówki do 1970 roku.