Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

Pierwszy w Polsce punkt wsparcia dla ofiar nadużyć w Kościele powstał w Ciechanowie. Na pomoc mogą też liczyć inni

Zdjęcie aktualności Pierwszy w Polsce punkt wsparcia dla ofiar nadużyć w Kościele powstał w Ciechanowie. Na pomoc mogą też liczyć inni

 

Diecezja płocka jest jedną z pierwszych w kraju, która chce kompleksowo pomagać ludziom, którzy doznali krzywdy i nie zostawiać ich samych. Na miejscu w punkcie konsultacyjnym będą czekać specjaliści. Punkt działa w filii Centrum Psychologiczno-Pastoralnego Metanoia, powstał we współpracy z Fundacją św. Józefa KEP.

– Kościół chce pomagać osobom, które doświadczają różnych form przemocy, na przykład w Kościele, ale też w szkole czy środowisku rodzinnym. Poza tym mamy w planach szkolenia dla nauczycieli czy wychowawców, którzy mogą zetknąć się z takimi sytuacjami. Chodzi o pewną profilaktykę w takich przypadkach, ponieważ system reagowania na nie już istnieje- mówi ksiądz Maciej Szostak, wicedyrektor Metanoi.

 
Pomoc jest bezpłatna, można zgłaszać się w piątki. Pracownicy przyjmą i wysłuchają osoby w potrzebie, pomogą też w nawiązaniu kontaktu z delegatem biskupa.Ma miejscu jest psycholog, pedagog, prawnik i specjalista ds. uzależnień. Metanoia w Ciechanowie powstała dwa lata temu. Główna siedziba znajduje się w Płocku, natomiast filia w Ciechanowie mieści się przy ul. Ściegiennego w budynku "Katolika".

Więcej na temat nowego punktu w audycji "Gość Radia Płońsk" w rozmowie z ks. Maciejem Szostakiem, we wtorek (25 stycznia) o 10.30 na 93,6 FM.