Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

Pies ugryzł 9 – letnią dziewczynkę

Zdjęcie aktualności Pies ugryzł 9 – letnią dziewczynkę Fot. Zdjęcie poglądowe |

Brak kontroli nad psami i niewłaściwe ich trzymanie przez właścicieli, może skończyć się pogryzieniem przez nie osób postronnych. Przykładem tego jest wydarzenie, do którego doszło w poniedziałek 10 maja popołudniu na ul. Grunwaldzkiej w Płońsku. Przed jednym z bloków przebywało w tym czasie kilkoro dzieci razem z opiekunami. W pewnym momencie jeżdżącą na rowerze 9-latkę, zaatakował pies, który biegał luzem, bez nadzoru. Dziecko ugryzione zostało przez niego w nogę. Mama dziewczynki zabrała ją do szpitala, gdzie rana została opatrzona.

- Interweniujący na miejscu policjanci ustalili właścicielkę czworonoga. Kobieta twierdziła, że pies uciekł z jej mieszkania, o czym nawet nie wiedziała. Ukarana została przez funkcjonariuszy mandatem 500 zł - poinformowała podkom. Kinga Drężek-Zmysłowska z KPP w Płońsku.

Dodatkowo w płońskiej komendzie prowadzone są czynności wyjaśniające, gdyż kobieta nie okazała funkcjonariuszom dokumentu potwierdzającego zaszczepienie swojego pupila przeciwko wściekliźnie.