Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

Pijani przewozili dzieci

Zdjęcie aktualności Pijani przewozili dzieci

W niedzielę 7 czerwca dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie otrzymał zgłoszenie o przemieszczającym się w Woli Młockiej gm. Glinojeck pojeździe marki Volvo, którym ma poruszać się nietrzeźwe małżeństwo z małymi dziećmi. Patrol policji zatrzymał do kontroli kierującego. Badanie na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu u 37-letniego mężczyzny wykazało 1,8 promila.

- Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami W samochodzie oprócz kierowcy znajdowała się jego partnerka oraz czwórka dzieci w wieku od 2 do 7 lat. Po sprawdzeniu zawartości alkoholu w organizmie u kobiety badanie wykazało 2 promile. Ponadto dzieci były przewożone w samochodzie bez wymaganych fotelików, co mogło narazić je na ogromne niebezpieczeństwo – poinformowała podkom. Ewa Brzezińska.

Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów na min. 3 lata oraz nawiązka w wys. 5 tys. zł.