Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

Pijany 32-letni kierowca z Płońska wjechał do rowu. Wyprzedzał pograniczników z Modlina

Zdjęcie aktualności Pijany 32-letni kierowca z Płońska wjechał do rowu. Wyprzedzał pograniczników z Modlina fot. SG oddz. Modlin

 

Do zdarzenia z udziałem 32-letniego mieszkańca pow. płońskiego doszło we wtorek (23 listopada) na krajowej drodze nr 60 w m. Gołymin-Ośrodek. Funkcjonariusze z Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej poruszali się samochodem drogą krajową nr 60. W pewnym momencie zostali wyprzedzeni przez kierowcę audi, który jechał w kierunku Ciechanowa.

- Po przejechaniu kilku metrów kierowca audi stracił panowanie nad pojazdem, wpadł w poślizg i zjechał do pobliskiego rowu. Funkcjonariusze natychmiast przystąpili do udzielenia pierwszej pomocy poszkodowanemu jednocześnie wzywając na miejsce służby ratunkowe. W trakcie interwencji funkcjonariusze wyczuli od kierowcy wyraźną woń alkoholu. Badanie na zawartość alkoholu wykazało, że 32-letni mieszkaniec pow. płońskiego miał w organizmie blisko 2 promile alkoholu - relacjonuje rzeczniczka ciechanowskiej policji Jolanta Bym.

Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie. 32-latek po wytrzeźwieniu usłyszy zarzuty. Mężczyźnie grozi do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów na minimum 3 lata oraz wysoka nawiązka pieniężna.