Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

Pijany kierowca przyjechał po alkohol

Zdjęcie aktualności Pijany kierowca przyjechał po alkohol Fot. Zdjęcie ilustracyjne

 

W miniony piątek rano dyżurny płońskiej komendy otrzymał zgłoszenie, że na ul. Wojska Polskiego w Płońsku, w pobliżu sklepu ujęty został nietrzeźwy kierowca. Skierowany na miejsce policyjny patrol ustalił, że uwagę dwóch przechodniów zwrócił mężczyzna, który chwiejnym krokiem szedł w stronę osobowego fiata. Gdy wsiadł za kierownicę auta zgłaszający podeszli i zabrali mu kluczyki, po czym wezwali policję. Na fotelu kierowcy we fiacie policjanci zastali 63-letniego płońszczanina.

- Od mężczyzny czuć było alkohol, a kontakt z nim był bardzo utrudniony. 63-latek przyznał się funkcjonariuszom do tego, że przejechał autem z domu do sklepu, bo zabrakło mu alkoholu. Pijany kierowca został zatrzymany w policyjnym areszcie. Pobrano od niego krew do badań, celem ustalenia zawartości alkoholu w organizmie. Jak ustalili policjanci, to nie był pierwszy tego typu "wyczyn" mężczyzny - informuje podkom. Kinga Drężek-Zmysłowska z KPP w Płońsku.

Kilka lat temu miał już odebrane uprawnienia do kierowania pojazdami za jazdę w stanie nietrzeźwości. Uprawnień nigdy nie odzyskał.