Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

Pijany, z czynnym zakazem prowadzenia pojazdów, a do tego fałszywym prawkiem

Zdjęcie aktualności Pijany, z czynnym zakazem prowadzenia pojazdów, a do tego fałszywym prawkiem

 

Płońscy policjanci w niedzielny wieczór skierowani zostali do miejscowości Cempkowo w gminie Płońsk, gdzie na poboczu drogi miał się zatrzymać nietrzeźwy kierujący bmw.

 

Na miejscu funkcjonariusze zastali wskazany pojazd, a za jego kierownicą mężczyznę, od którego czuć było alkohol. Nie chciał on podać mundurowym swoich danym osobowych i odmówił okazania dokumentu tożsamości.

 

- W czasie kontroli jego odzieży policjanci znaleźli prawo jazdy. które pomimo wiernego odwzorowania, wzbudziło ich podejrzenia, co do autentyczności. Mężczyzna utrzymywał, że nazywa się tak jak wskazuje dokument i że jest jego. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się jednak, że wizerunek osoby na blankiecie prawa jazdy jest inny niż w bazie danych – podaje podkom. Kinga Drężek-Zmysłowska, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Płońsku.

 

Docelowo pijanym kierowcą okazał się być 47-latek z Piaseczna, posiadający czynny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych obowiązujący do początku kwietnia. Gdy policjanci sprawdzili zawartość alkoholu w wydychanym przez niego powietrzu, alkomat wskazał ponad 2,5 promila. Mężczyzna został zatrzymany.

 

Mężczyzna usłyszał już zarzuty kierowania w stanie nietrzeźwości i niestosowania się do wyroku sądu. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności, a do tego wysoka kara grzywny i nawet dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów. Policjanci wyjaśniają jeszcze kwestie związane z posiadanym przez niego, fałszywym prawem jazdy.