Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

Plac zabaw i ścieżka edukacyjna powstaną przy sochocińskiej szkole

Zdjęcie aktualności Plac zabaw i ścieżka edukacyjna powstaną przy sochocińskiej szkole Gmina Sochocin
Przy Publicznym Zespole Szkół i Przedszkoli Samorządowych w Sochocinie powstanie plac zabaw z trzema strefami aktywności, dostępem do Internetu, a także edukacyjną ścieżką. W czwartek, 3 września została podpisana umowa pomiędzy Stowarzyszeniem na Rzecz Rozwoju i Edukacji a firmą „W&K Spectrum” z siedzibą w Regiminie, we współpracy z gminą Sochocin.
 
Projekt, który został wczoraj podpisany na budowę placu zabaw z ścieżką przyrodniczo-sensoryczną będzie realizował bardzo ciekawą inwestycję na terenie sochocińskiej szkoły i jest to inwestycja ogólnodpstępna i niekomercyjna.
 
- Jest to szczególnie ważne, że to nie będzie dotyczyło tylko naszych dzieci z przedszkola i szkoły, ale również rodzice ze swoimi dziećmi będą mogli korzystać z tego placu zabaw w godzinach popołudniowych, czy w czasie, gdy nie pracuje szkoła, również w okresie wakacji  - podkreśla Beata Grabarczyk -Tomaszewicz, dyrektor Publicznego Zespołu Szkół i Przedszkoli Samorządowych w Sochocinie.   
 
Będzie to nowoczesny plac zabaw z nawierzchnią tartanową, w trzech kolorach, z trzema strefami dla dzieci najmłodszych,  w średnim wieku i trochę starszych, w związku z tym urządzenia, które będą dostępne, będą dostosowane do wieku.
 
-  Bedą to urządzenia rekreacyjne do zabawy, ale również z elementami edukacyjnymi. Dodatkowo będzie ławeczka dla rodziców w strefie, gdzie będzie ścieżka przyrodnicza z możliwością doładowania telefonu, żeby ewentualnie skorzystać z tabletu, czy telefonu w tym czasie. Natomiast ciekawą rzeczą będzie ścieżka edukacyjna, ponieważ ona będzie tuż obok placu. I znajdzie się tam 12 przystanków tematycznych różnego rodzaju, tak żeby dzieci mogły spacerowac i prowadzić różnego rodzaju obserwacje przyrodnicze, a więc będą różne drzewa, byliny, zioła, ogród warzywny. Będą domki dla ptaków, dzieci będą mogły prowadzić swoje doświadczenia. Przewidujemy również taką stację do doświadczeń i działań. A taką inspiracją dla nas było to, że  w naszym przedszkolu realizowany był ciekawy projekt edukacyjny "Kolorowe ogrody".  Każda grupa przedszkolna miała na zewnątrz takie skrzynie, w których dzieci prowadziły hodowlę. Projekt cieszył się dużą popularnością wśród dzieci i rodziców. I jakby od tego wziął się pomysł na ścieżkę przyrodniczą - podkreśla Beata Grabarczyk - Tomaszewicz.
 
Prace rozpoczną się w połowie września, plac zostanie wykonany do końca października. Projekt został opracowny przez Stowarzysznie na Rzecz Rozwoju i Edukacji. Łączna wartość zadania wynosi 203 tysiące złotych, dofinansowanie w 100% pokrywa koszty realizacji projektu i pochodzi z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020, i zostało pozyskane za pośrednictwem Lokalnej Grupy Działania – Przyjazne Mazowsze.