Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

Plany utworzenia zamiejscowego Wydziału Komunikacji i Transportu publicznego w Raciążu

Zdjęcie aktualności Plany utworzenia zamiejscowego Wydziału Komunikacji i Transportu publicznego w Raciążu zbiory Starostwa Powiatowego w Płońsku

Problem z kolejkami tworzącymi się w wydziale komunikacji płońskiego starostwa istnieje od kilku lat. Członek Zarządu Powiatu Płońskiego Artur Adamski był pomysłodawcą utworzenia Wydziału Komunikacji i Transportu publicznego w Raciążu, co pozwoliłoby na odciążenie wydziału w Płońsku.

- Obciążenie wydziału w Płońsku jest bardzo duże, miesięcznie realizowane jest kilkaset spraw. W tym roku obsługa interesantów była utrudniona również przez sytuację epidemiologiczną związaną z COVID- 19. Kolejki do wydziału spowodowane są różnymi względami, m.in. zmianami, które były wprowadzane dotyczącymi chociażby nowego systemu CEPIK i związanymi z nim początkowymi problemami, czy zmianą przepisów prawa o ruchu drogowym wprowadzonymi pod koniec ubiegłego roku. Naszym zdaniem, rozwiązaniem, które pozwoliłoby znacząco usprawnić pracę oraz rozładować kolejkę oczekujących na załatwienie sprawy w wydziale komunikacji jest otwarcie zamiejscowego wydziału komunikacji. Wydział zamiejscowy, który powstanie w Raciążu odciąży wydział w Płońsku przejmując obsługę mieszkańców z Miasta i Gminy Raciąż, możliwe także, że Gminy Baboszewo, co powinno znacznie wpłynąć na zmniejszenie się kolejki klientów. Mieszkańcy będą mogli zarejestrować auto lub odebrać dokumenty rejestracyjne w filii zamiejscowego wydziału komunikacji, co przyczyni się do zmniejszenia kolejek także w wydziale komunikacji w Płońsku - podkreśla Artur Adamski, Członek Zarządu Powiatu Płońskiego.

Plany utworzenia wydziału zamiejscowego w Raciążu pojawiły się już dużo wcześniej. Pomocna może okazać się rozważna digitalizacja zbiorów znajdujących się w archiwum wydziału.

- Pomysł zrodził się już dłuższy czas temu, rozmawiamy o możliwości utworzenia zamiejscowego wydziału od ponad roku. Przygotowujemy się do tego procesu, zbieramy informacje, szukamy najlepszych rozwiązań, rozważamy różne możliwości. Rozmawiamy również o digitalizacji zbiorów archiwalnych wydziału komunikacji, dzięki czemu nastąpiłaby oszczędność czasu w pozyskiwaniu informacji przez pracowników o danej sprawie - pozyskiwane byłyby już nie fizycznie z archiwum papierowego, a w systemie elektronicznym, co na pewno zaoszczędziło by czas na załatwienie danej sprawy, a dodatkowo ułatwi utworzenie wydziału zamiejscowego. Mamy nadzieję, że planowane do wprowadzenia rozwiązania usprawnią pracę oraz znacznie zmniejszą kolejkę w wydziale komunikacji, tym samym podnosząc komfort obsługi mieszkańców  - stwierdza Artur Adamski.

Najprawdopodobniej od nowego roku mieszkańcy Miasta i Gminy Raciąż, oraz Gminy Baboszewo będą mogli zarejestrować auto lub odebrać dokumenty rejestracyjne w filii zamiejscowego wydziału komunikacji, który zostanie utworzony w Raciążu.