Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

Płońsk. Seniorka straciła oszczędności metodą na wnuczka

Zdjęcie aktualności Płońsk. Seniorka straciła oszczędności metodą na wnuczka fot. zdj. podglądowe

73-letnia płońszczanka została oszukana na kwotę ponad 60 tysięcy złotych. Kobieta, myśląc, że pomaga wnuczce, która spowodowała wypadek, przekazała pieniądze fałszywemu prokuratorowi. Policjanci po raz kolejny apelują o ostrożność w kontaktach z nieznajomymi.

Do zdarzenia doszło dni temu. Na numer stacjonarny 73-letniej mieszkanki Płońska zadzwoniła kobieta, podająca się za jej wnuczkę. Płacząc poinformowała seniorkę, że spowodowała wypadek, w którym ciężko ranna została jedna osoba. Dodała, że aby uniknąć aresztowania musi wpłacić kaucję w wysokości 120 tys. zł. Jej wersję potwierdził „policjant”, któremu przekazała słuchawkę. Fałszywy mundurowy polecił 73-latce, by dla dobra sprawy z nikim się nie kontaktowała i wypytał o posiadane oszczędności.

- Niestety seniorka uwierzyła w przedstawioną przez oszustów historię i fałszywemu prokuratorowi, który się zgłosił po odbiór pieniędzy przekazała ponad 60 tysięcy złotych - przekazuje kom. Kinga Drężek-Zmysłowska z płońskiej policji. 

Policjanci poszukują przestępców i przypominają, że oszustwo przybiera różne formy. Sprawcy podają się za członków rodziny, za przedstawicieli różnych instytucji oraz osoby pełniące funkcję publiczną. Nie podejmujmy pochopnie decyzji o przekazywaniu pieniędzy osobom obcym. Tylko zdrowy rozsądek w takich sytuacjach uchroni nas od utraty oszczędności swojego życia.