Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

Płońska 'dwójka' z tytułem Szkoły Dialogu. Co oznacza tytuł?

Zdjęcie aktualności Płońska 'dwójka' z tytułem Szkoły Dialogu. Co oznacza tytuł? fot. zbiory Szkoły Podstawowej nr 2 w Płońsku

 

Jedynie blisko 30 placówek w całej Polsce, w tym Szkoła Podstawowa nr 2 w Płońsku, otrzymały tytuł „Szkoły Dialogu”. To prestiżowe wyróżnienie dla całej społeczności – podkreśla Jarosław Chyliński, dyrektor płońskiej „dwójki”.

 

 

Projekt „Szkoła Dialogu” zwieńczony był stworzeniem przez uczniów filmu przedstawiającego miejsca związane z mieszkającymi w Płońsku przed laty Żydami. Wcześnie wzięli oni udział w warsztatach, w czasie których poznawali zwyczaje, kulturę, święta, codzienne życie polskich Żydów, ale także zagadnienia związane z holokaustem.

 

 

Powiedziała nam Maria Kamińska, jedna z uczestniczek projektu. W czasie wycieczki po Płońsku uczniowie odwiedzili m.in. miejsce narodzin Dawida Ben Guriona, mural poświęcony pierwszemu premierowi Izraela czy Pracownię Dokumentacji Dziejów Miasta Płońska. Z filmową wycieczką stworzoną przez uczniów z „dwójki” zapoznać się można poniżej.