Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

Płoński akcent w internetowym hicie

Zdjęcie aktualności Płoński akcent w internetowym hicie fot. YouTube

Poprowadzić orkiestrę złożoną z ponad kilkuset osób to ogromne wyzwanie, ale nic nie jest niemożliwe – szczególnie w internecie.

Dokładnie 732 muzyków wzięło udział w wirtualnym projekcie dyrygenta Adama Sztaby, który w dobie pandemii koronawirusa zaaranżował utwór „Co mi Panie dasz” z repertuaru zespołu Bajm, a następnie udostępnił nuty i zwrócił się z prośbą do muzyków z całej Polski o nagranie własnej wersji w domowym zaciszu. Wśród nich znalazł się m.in. Bartek Koźniewski – 16-latek pochodzący z Płońska, który dołożył cegiełkę do wielkiego sukcesu projektu grając na marimbie.

- Mieliśmy tylko 6 dni na przygotowanie, dlatego skala zjawiska nas wszystkich zaskoczyła. 29 kwietnia miała miejsce premiera utworu „Co mi Panie dasz” i ku naszemu zaskoczeniu było jeszcze 16 znanych solistów m.in. Natalia Kukulska, Olga Szomańska, Igor Herbut czy Kuba Badach – podkreśla Bartek – Wielkie zaskoczenie, bo nie wiedzieliśmy nic o solistach. Adam Sztaba mówił właśnie, że była to niespodzianka. Prosił solistów, żeby się nie wygadali na swoich fanpage`ach w dniu premiery. Dla nas było to bardzo miłe zaskoczenie i wspaniała nagroda od Adama Sztaby w podziękowaniu za udział w projekcie – dodaje płońszczanin.

Obecnie Bartek uczęszcza do Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Fryderyka Chopina w Bytomiu, gdzie pod okiem dr. Wojciecha Herzyka szlifuje swój talent w klasie perkusji.

 

To nie pierwszy raz kiedy 16-latek miał okazję grać wraz z Adamem Sztabą i jak sam przyznaje, jest z tego powodu bardzo dumny.

- Bardzo jestem dumny. Z panem Adamem Sztabą mieliśmy już okazję grać rok temu razem z Płocką Orkiestrą Symfoniczną. Bardzo miło mi jest jeszcze raz mieć możliwość z nim zagrać – przyznaje Bartek Koźniewski.

„Co mi Panie dasz” w aranżacji Adama Sztaby okazało się internetowym hitem i na kanale na YouTube zbliża się do 6 mln wyświetleń.