Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

Płońszczanie również przemaszerują w proteście

Zdjęcie aktualności Płońszczanie również przemaszerują w proteście Fot. Zbiory prywatne

 

Jutro w Płońsku wzorem innych miast w Polsce odbędzie się Protest Spacerowy #Piekło Kobiet. Uczestnicy zapraszają wszystkich, którzy chcą wyrazić sprzeciw przeciwko podjętemu kilka dni temu przez Trybunał Konstytucyjny orzeczeniu zakazującego aborcji z powodu ciężkiej wady płodu, uznanemu przez sędziów TK za niezgodny z Konstytucją.

- Będziemy protestować, gdyż nie zgadzamy się z tą decyzją. Ten wyrok powinien być możliwością wyboru każdej kobiety. Chcemy wesprzeć panie i zasygnalizować, że w Płońsku problem istnieje i trzeba się nim zająć. Nieważne czy ktoś jest za lewicą czy prawicą w całej Polsce ludzie sprzeciwiają się decyzji PiS-u i rządzących. Czuję złość, że taki wyrok zostaje podejmowany w trakcie pandemii a ludzie nie mogą wyjść, by zaprotestować. Chcemy by nasz protest przebiegł w pokojowy sposób - powiedział Michał Bąbalicki, członek młodzieżówki Młodzi Libertarianie i jeden z organizatorów protestu.

Pierwotnie w Płońsku miały się odbyć dwa manifesty dzień po dniu, ale ostatecznie organizatorzy zdecydowali o jednym „spacerowym” sprzeciwie. Początek we wtorek o godz. 18.00.