Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

Płońszczanin został pełnomocnikiem rządu

Zdjęcie aktualności Płońszczanin został pełnomocnikiem rządu Gov.pl

 

Pochodzący z Płońska Mateusz Berger został pełnomocnikiem rządu do spraw strategicznej infrastruktury energetycznej. Zastąpił Piotra Naimskiego, zdymisjonowanego przez premiera Mateusza Morawieckiego.

Mateusz Berger ukończył I Liceum Ogólnokształcące w Płońsku, które zresztą odwiedził podczas tegorocznej prelekcji. Skończył prawo a następnie pracował w zawodzie w jednej z warszawskich kancelarii. Ma duże doświadczenie w zarządzaniu gospodarczym i bankowym.

Jak czytamy na stronie rządowej od maja 2017 do grudnia 2019 roku był członkiem rady nadzorczej Agencji Rozwoju Przemysłu S.A., a od grudnia 2019 roku członkiem zarządu ARP S.A. Nadzorował projekty inwestycyjne i restrukturyzacyjne. Był zaangażowany w projekty z zakresu morskiej energetyki wiatrowej, w szczególności w zapewnienie udziału polskich firm w budowę tego segmentu energetyki. Pełnił również funkcję dyrektora Departamentu Jednostek Nadzorowanych i Podległych w Ministerstwie Rozwoju oraz dyrektora Departamentu Skarbu Państwa w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.