Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

Płótno i nic więcej - czyli historia namalowana przez polskiego Ormianina

Zdjęcie aktualności Płótno i nic więcej - czyli historia namalowana przez polskiego Ormianina

Armeński klimat zapanował w piątek w Miejskim Centrum Kultury w Płońsku. Gościem spotkania i autorem wystawy był Georgij Asłanjan, artysta-malarz, który sam o sobie mówi, że jest Ormianinem polskiego pochodzenia urodzonym w Erywaniu, bowiem od wielu lat tworzy w naszym kraju. Podczas dzisiejszej wystawy można było obejrzeć dziesiątki jego prac a to jedynie niewielka cześć wszystkich dzieł, ponieważ pochwalić może się kolekcją kilku tysięcy obrazów.

- Nigdy nie starałem się malować dla wszystkich. Oddaje jedynie to co mi w duszy gra. Czasami coś mnie natknie i po prostu tworzę. Nasza kultura jest niespotykana. Każdy kto zna Ormian, wie ile przeszli w swojej historii. Głoszę podobne hasło jak Freud „Żadnej religii - żadnej tezy”. Staram się na obrazach oddawać zarówno otaczającą przyrodę jak i ludzkie emocje. Często również te związane z z Ormianami – powiedział malarz.

W trakcie „Wieczoru Armeńskiego” odbyła się projekcja filmu Pauliny Słowińskiej o Georgiju Asłanjanie pt. „Syzyf” a także spotkanie z Mirosławą Michalską dotyczące Armenii. Na koniec przygotowano poczęstunek – oczywiście w armeńskim stylu.