Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

Płyny do dezynfekcji trafią do mazowieckich szkół i przedszkoli

Zdjęcie aktualności Płyny do dezynfekcji trafią do mazowieckich szkół i przedszkoli Fot. zbiory 5 MBOT

Od 15 lutego żołnierze 5 MBOT transportują płyny dezynfekcyjne do szkół i przedszkoli w całym rejonie odpowiedzialności brygady. Dziś ostatni transport 20 palet z płynami trafi do Ciechanowa, Płońska i Przasnysza. Łącznie żołnierze rozwieźli 90 palet z płynami, czyli ponad 58 tysięcy litrów.

Od poniedziałku na wniosek Wojewody Mazowieckiego, żołnierze 5 Brygady dostarczają również płyny dezynfekcyjne dla szkół i placówek przedszkolnych. Bezpieczny powrót do szkół wiąże się z koniecznością przestrzegania reżimu sanitarnego oraz zapewnienia bezpieczeństwa najmłodszym, dlatego niezbędne jest wyposażenie tych placówek w środki dezynfekcyjne.

- Łącznie do szkół i przedszkoli na terenie północnego Mazowsza trafi ponad 58 tysięcy litrów płynu, które żołnierze 5 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej codziennie transportują z magazynu Agencji Rezerw Materiałowych w Wąwale. Dziś płyny dostarczone zostaną również do Ciechanowa, Płońska i Przasnysza - informuje Aneta Szczepaniak, rzecznik 5 MBOT. 

Do tej pory w środki zaopatrzone zostały placówki z Siedlec oraz powiatu siedleckiego, Ostrołęki i powiatu ostrołęckiego, powiatu pułtuskiego, makowskiego, łosickiego, ostrowskiego, wyszkowskiego. Łącznie żołnierze rozwieźli już ponad 90 palet z płynami do dezynfekcji.