Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

"Po drodze" w galerii na I piętrze płońskiego MCK

Zdjęcie aktualności

 

Cały czas w sali wystawienniczej Miejskiego Centrum Kultury w Płońsku zapoznać się można z malarską twórczością Marcina Zalewskiego, ale my mamy zaproszenie na kolejną.

 

Od piątku w Galerii fotografii na I piętrze można podziwiać fotografie Magdaleny Tok- Ratajczak - ,,Po drodze’’.

 

- Wystawa jest tak naprawdę podsumowaniem mojej fotograficznej twórczości z ostatnich lat, dlatego można na niej zobaczyć zarówno moje najstarsze zdjęcia, do których mam ogromny sentyment, jak i te najnowsze. Krajobrazy, które tworzę przedstawiają zwykłe miejsca mijane przez nas po drodze, które dzięki fotografii mogłam odkryć na nowo i spojrzeć na nie z zupełnie nowej perspektywy wyjaśnia Magdalena Tok-Ratajczak.

 

Swoją przygodę z fotografią rozpoczęła ponad 4 lata temu. „Od samego początku celem jej artystycznej twórczości jest ukazywanie piękna naturalnego krajobrazu” - informuje Miejskie Centrum Kultury w Płońsku.

 

- Tytuł wystawy nawiązuje także do mojego ulubionego fotograficznego motywu, czyli do motywu drogi. Wiele fotografii przedstawia ten właśnie motyw. Bardzo często fotografuje także będą w drodze, ale rzadko kiedy skupiam się na jednym określonym temacie. Podczas robienie zdjęć największe znaczenie ma dla mnie pora roku oraz pora dnia i związane z nią światło, ponieważ te wszystkie czynniki sprawiają, że zwykły krajobraz zmienia się nie do poznania, w coś zupełnie innego, zaskakującego, czasami nawet magicznego - dodaje Magdalena Tok-Ratajczak.

 

Na jej koncie znalazły się już m.in. I miejsce oraz nagroda publiczności w XIII edycji konkursu ,,Mazowsze Bliskie Sercu" organizowanego przez Samorząd Województwa Mazowieckiego, wyróżnienie - "Młodzi, zdolni" z rąk wójta Gminy Joniec czy wyróżnienie w IV edycji ogólnopolskiego konkursu ,,Polska jest piękna" organizowanego przez Stowarzyszenie Fotograficzne ,,Przeciw Nicości" im. Mieczysława Wielomskiego.