Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

Po wypadku w Krysku. Krajowa Mapa Bezpieczeństwa narzędziem do zgłaszania zagrożeń

Zdjęcie aktualności Po wypadku w Krysku. Krajowa Mapa Bezpieczeństwa narzędziem do zgłaszania zagrożeń fot. policja. gov.pl

Po wypadku na skrzyżowaniu w Krysku gm. Naruszewo, gdzie czołowo zderzyły się dwie osobówki, w którym poszkodowane zostały dwie osoby nasi słuchacze zgłaszali, aby w tym miejscu postawić fotoradar albo próg zwalniający.

Z ich zgłoszeń wynika, że samochody osobowe i ciężarowe jeżdżą tam z dużą prędkością przekraczającą 50 km/h, mimo, że w pobliżu jest szkoła i ograniczenie do 40 km/h. W tego typu przypadkach najlepiej zgłaszać takie miejsca do Krajowej Mapy Bezpieczeństwa, wyjaśnia kom. Robert Górczyński z Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Płońsku.

Przypomnijmy, że krajowa mapa bezpieczeństwa jest interaktywnym narzędziem, dzięki któremu można zapoznać się z najważniejszymi informacjami dotyczącymi bezpieczeństwa i zagrożeń w danej lokalizacji. Mapa zapewnia mieszkańcom łatwiejszy kontakt ze służbami odpowiedzialnymi za bezpieczeństwo. Dzięki temu narzędziu mogą oni łatwo i anonimowo zgłosić sytuacje w swoim otoczeniu, które uważają za niebezpieczne. Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa dostępna jest w serwisie www.policja.pl oraz w aplikacji mobilnej GeoportalMobile".