Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

Podium obronione. Radio PŁOŃSK wciąż najbardziej lubianą stacją lokalną

Zdjęcie aktualności Podium obronione. Radio PŁOŃSK wciąż najbardziej lubianą stacją lokalną

 

Co czwartemu słuchaczowi radia w naszym powiecie towarzyszy Radio PŁOŃSK 93,6 FM. Największe grono naszych słuchaczy liczy od 25 do 59 lat, z czego najsilniejszą grupę stanowi audytorium 40+ (aż 43%). Wśród nich Radio PŁOŃSK 93,6 FM towarzyszy najczęściej pracownikom umysłowym, dyrektorom i przedstawicielom wolnych zawodów, czyli grupie najatrakcyjniejszej dla reklamodawców. W gronie słuchaczy mamy również pokaźną grupę osób wykwalifikowanych zawodowo i fachowców (takich jak m. in. mechanicy, elektrycy czy hydraulicy). To istotny target dla branży instalacyjno-budowlanej, motoryzacyjnej oraz FMCG. Takimi informacjami przywitał nas w tym roku Instytut Kantar, realizujący badanie słuchalności RadioTrack podsumowujące rok 2020.

Ta międzynarodowa firma badawcza od lat wykonuje akredytowane badania słuchalności radia i w oparciu o prezentowane wskaźniki poddawany jest analizie cały rynek radiofoniczny w Polsce. Co roku badamy jak prezentowała się słuchalność Radia PŁOŃSK oraz otoczenia konkurencyjnego na obszarze zbliżonym do zasięgu technicznego naszego nadajnika.

W głównym powiecie – powiecie płońskim – codzienne słuchanie Radia PŁOŃSK deklarowało prawie 24% respondentów. Dla dodatkowej weryfikacji wyników rozszerzyliśmy próbę do mieszkańców powiatów płońskiego oraz ciechanowskiego i mimo iż tego drugiego nie pokrywamy sygnałem w całości, a jego stolica znajduje się poza zasięgiem, przywiązanie do naszej stacji deklaruje prawie co szósty mieszkaniec. To bardzo dobry wynik, biorąc pod uwagę aktualną konstrukcję naszej marki i dużą konkurencję na rynku. Jest to również cenna informacja dla firm z terenu d. województwa ciechanowskiego szukających klientów z tej części Mazowsza (np. branża motoryzacyjna, usług wyspecjalizowanych i in.).

Radia PŁOŃSK słuchacie najczęściej rano i w czasie pracy. Wciąż cieszy się Waszym uznaniem (śledząc wyniki na tle otoczenia konkurencyjnego) wieczorne pasmo „Let’s Dance – muzyka, która porywa do tańca” – specjalnie wybrane dla Was hity z gatunku dance - „Radiolokacja” i „Sobotnia Prywatka”. A w ramach ciekawostek, w minionym roku szalę słuchalności po raz pierwszy przeważyło najpiękniejsze grono naszych słuchaczy – kobiety – 56 % / 44 %. ;-)

To wszystko mocno mobilizuje nas do jeszcze cięższej pracy, aby codziennie sprawiać Wam radość - grać Wasze ulubione przeboje i przekazywać najświeższe informacje z regionu.

Nie spoczywamy na laurach i cały czas rozwijamy program – nawet mimo COVIDowych przeciwności.

A ten rok będzie dla Radia PŁOŃSK rokiem szczególnym – stuknie nam pięć lat. Szykujcie się więc na wyjątkowe, urodzinowe niespodzianki!