Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

Podopieczni ŚDS` ów wracają na zajęcia stacjonarne

Zdjęcie aktualności Podopieczni ŚDS` ów wracają na zajęcia stacjonarne fot. archiwum PŚDS "Dobry dom"

 

Wraz z początkiem tygodnia zajęcia stacjonarne rozpoczęli podopieczni Powiatowych Środowiskowych Domów Samopomocy w Płońsku zlokalizowanych przy ul. Sienkiewicza i Młodzieżowej.

 

Dla uczestników zajęć w drugim z wymienionych to dopiero pierwsze spotkania w placówce, bowiem rozpoczęte pod koniec grudnia ubiegłego roku warsztaty prowadzone były wyłącznie zdalnie.

 

- Po raz pierwszy od dłuższego czasu dostaliśmy pozwolenie od wojewody, żeby uczestnicy wrócili na zajęcia stacjonarne. Długo na to czekaliśmy, jesteśmy bardzo szczęśliwi. Nareszcie możemy bezpośrednio poznać naszych uczestników, być z nimi. Jest to dla nas cudowna wiadomość, przyjemna chwila, bardzo się cieszymy - przyznała Żaneta Danilewicz, kierownik Powiatowego Środowiskowego Domu Samopomocy „Dobry dom”.

 

Na razie na zajęcia w placówce przy ul. Młodzieżowej uczęszczać będzie siedmioro podopiecznych, ale już podjęto starania, aby ich liczbę można było rozszerzyć do 13, bowiem na tyle pozwalają warunki lokalowe.

 

- Od września planujemy powiększyć ich liczbę maksymalnie do 13, ale czekamy na zgodę wojewody. Cały czas trwa jednak nabór. Chętnych wpisujemy na liczbę rezerwową. Osoby, które chciałyby brać udział w naszych zajęciach cały czas są mile widziane. Serdecznie zapraszamy - dodaje Żaneta Danilewicz.

 

Na zajęcia stacjonarne wrócili także podopieczni placówki przy ul. Sienkiewicza, gdzie na co dzień może spotykać się nawet do 37 osób, ale kierownictwo, podobnie jak w przypadku placówki „Dobry dom”, stara się o możliwość zwiększenia maksymalnej liczby uczestników o kolejne 10.