Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

Podpisanie europejskiej karty praw równości kobiet i mężczyzn

Zdjęcie aktualności Podpisanie europejskiej karty praw równości kobiet i mężczyzn Podpisanie Europejskiej Karty Równości Kobiet i Mężczyzn w Życiu Lokalnym | fot. UM Płońsk

Płońsk znalazł się w gronie kilkunastu miast, które podczas forum Local Trends podpisały Europejską Kartę Równości Kobiet i Mężczyzn w Życiu Lokalnym. Do tej pory karty te przyjęło już 1850 samorządów lokalnych i regionalnych z 36 krajów europejskich, w tym również z Polski. Karta została opracowana w latach 2005-2006 przez Radę Gmin i Regionów Europy. Każde z miast, które podpisało kartę zobowiązuje się do opracowania planu działań na rzecz równości kobiet i mężczyzn w życiu lokalnym i do jego wdrożenia. Aby to osiągnąć określa się cele, priorytety i harmonogram, a następnie poddaje się je konsultacjom społecznym.

mówi Filip Przedpełski, rzecznik Urzędu Miejskiego i członek Komisji Praw Człowieka i Równego Traktowania Związku Miast Polskich. Również większość pracowników urzędu stanowią kobiety. Jak zaznacza rzecznik miastu zależy na tym, aby zasada równości płci była promowana w życiu lokalnym w Płońsku.