Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

Podsumowali projekt kampanii społecznej

Zdjęcie aktualności Podsumowali projekt kampanii społecznej

Dzisiaj przed południem w hali sportowej Zespołu Szkół w Raciążu Ekoświrki podsumowały kampanię „Dbajmy o czysty las już od dziecka”.

Jako pierwsi informowaliśmy, że grupa 9 uczniów, w skład której wchodzą: Magdalena Ziółkowska, Klaudia Ogrodniczak, Oliwia Milewska, Oliwia Bylińska, Szymon Chudzyński, Tymon Obrębski, Gabriela Kowalewska, Sebastian Pająk i Patryk Pawłowski, znalazła się w finale ogólnopolskiego konkursu ekologicznego "Ekobohaterzy", przechodząc przez kolejne etapy i przygotowując projekt kampanii społecznej dotyczącej nielegalnych wysypisk śmieci w lokalnych lasach. Uczniowie stworzyli też piosenkę, film wprowadzający, ulotki, baner, reportaż, słuchowisko i książkę.

W uroczystym podsumowaniu kampanii społecznej wzięli udział przedstawiciele władz samorządowych lokalnych i powiatowych, Nadleśnictwa z Płońska i Ciechanowa, oraz dyrektorzy placówek oświatowych i uczniowie. Radości z sukcesu Ekoświrków nie kryje dyrektor Zespołu Szkół, Dorota Rubinkowska.

W działania podejmowane przez Ekoświrków zaangażowani byli nauczyciele i opiekunowie grupy, Leszek Chyczewski i Monika Marciniak, którzy wpierali uczniów podczas wszystkich etapów trwania konkursu.

Powiedziała Monika Marciniak, jedna z koordynatorek. Na zakończenie zostały wręczone nagrody dla laureatów konkursu plastycznego „Jak być Eko?”. Pełną listę nagrodzonych i fotorelację z wydarzenia znajdziecie poniżej. 

 

Laureaci konkursu plastycznego "Jak być Eko?":

W kategorii uczniowie klas 1-3 Szkół Podstawowych:

I miejsce: Layan Oukal - SP w Uniecku

II miejsce: Sandra Krysiak - SP w Uniecku

III miejsce: Aleksandra Nerć - SP nr 4 w Płońsku

W kategorii uczniowie klas 4-8 Szkół Podstawowych:

I miejsce: Bartosz Pierściniak - SP w Starym Gralewie

II miejsce: Aniela Jankowska - SP w Starym Gralewie

III miejsce: Anita Milewska - SP w Krajkowie 

W kategorii uczniowie Szkół Ponadpodstawowych:

I miejsce: Wiktoria Klimczewska - ZS w Czerwińsku

II miejsce: Martyna Werlińska - ZS w Raciążu

III miejsce: Patrycja Górecka - ZS w Czerwińsku

Wyróżnienia otrzymali: Zofia Kowalska ze SP w Uniecku, Aleksander Korycki z SP w Mystkowie, Aleksandra Ziółkowska ze SP w Raciążu, Julia Owczarzak z SP w Starym Gralewie, Maja Owczarzak ze SP w Starym Gralewie i Wiktoria Chorzewska z ZS w Raciążu. Gratulujemy!