Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

Podwójne ślubowanie w 5 Brygadzie

Zdjęcie aktualności  Podwójne ślubowanie w 5 Brygadzie zbiory WOT

16 nowych żołnierzy i 25 absolwentów kursu podoficerskiego SONDA w najbliższą sobotę złoży ślubowanie.

29 maja w sobotę na terenie ciechanowskich koszar odbędzie się przysięga wojskowa żołnierzy - ochotników, którzy obecnie kończą swoje pierwsze szkolenie w szeregach WOT. Tym razem złoży je 16 żołnierzy, którzy nigdy wcześniej nie mieli styczności z wojskiem i to właśnie w 5 Mazowieckiej Brygadzie obrony Terytorialnej postanowili rozpocząć swoją przygodę z mundurem.

- Szkolenie jakie przeszli ochotnicy w ciągu ostatnich 16 lub 8 dni jest dla nich wstępem do 3 – letniego cyklu szkolenia żołnierzy WOT. Tuż po przysiędze wojskowej każdy nowo zaprzysiężony żołnierz otrzyma grafik szkoleń rotacyjnych jakie są zaplanowane do końca 2021 roku, a już po miesiącu rozpocznie pierwsze ze szkoleń indywidualnych w ramach 3 – letniego cyklu – wyjaśnia Aneta Szczepaniak, rzeczniczka 5 MBOT. 

Tego samego dnia po zaprzysiężeniu nowych terytorialsów odbędzie się także mianowanie na pierwszy stopień podoficerski. Ślubowanie złoży 25 absolwentów kursu SONDA, którzy od tej chwili będą zajmować stanowiska kaprali w szeregach 5 Brygady. Tym razem jeszcze w uroczystości nie będą mogły wziąć udziału rodziny bliskich, dlatego brygada zapewni relację z uroczystości na kanale WOT na YouTube - https://youtu.be/1Ql-eTztccY

Kolejne powołanie do terytorialnej służby wojskowej odbędzie się 25 czerwca w ramach projektu Wakacje w WOT.