Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

Pokona 4 tys. km rowerem dla chorej Laury!

Zdjęcie aktualności Pokona 4 tys. km rowerem dla chorej Laury!

 

Pod koniec przyszłego miesiąca pochodząca z Ciechanowa Izabella Sobolewska zamierza wsiąść na swój rower i ruszyć w trasę. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że trasa ta będzie mierzyła około 4 tys. km, a cała akcja zorganizowana jest dla małej Laury Paczuły, która walczy z SMA, czyli rdzeniowym zanikiem mięśni.

 

Ciechanowianka swoją podróż planuje rozpocząć w Warszawie i przejechać m.in. przez Częstochowę, Kraków, Zakopane, ale także wzdłuż wschodniej i północnej granicy Polski.

 

- Do tej pory zawsze miałam szalone pomysły, choć zazwyczaj były one złe. Teraz sobie pomyślałam, dlaczego mam nie połączyć pasji z pomocą. Myślę, że trasa będzie dla mnie bardzo dużym sprawdzianem. Wierzę, że akcja przyniesie owoce duchowe i nabiorę dużo pokory i spokoju. Jestem pewna, że mnie to zmieni i rozwinie - mówiła nam Izabella Sobolewska.

 

Rowerowa akcja ma przynieść zbiórce na rzecz Laury ok. 40 tys. zł. Leczenie dziewczynki pochłonąć ma za to blisko 8 mln zł. Do tej pory internetowa zbiórka osiągnęła nieco połowę tej kwoty.

 

- Od 3 stycznia uruchomiliśmy skarbonkę. Jesteśmy w trakcie pozyskiwania sponsorów. Z powodu pandemii nie jest to łatwe. Po samej skarbonce widzę, że wpłaca dużo indywidualnych osób. Na facebook`u można dołączyć do grupy „Licytacje dla Laury Paczuły” i tam zarówno wystawiać swoje przedmioty, jak i brać udział w aukcjach. Wszystkie pieniądze zasilą konto zbiórki - zachęca Izabella Sobolewska.

 

Przygotowania do rowerowej wyprawy śledzić można w mediach społecznościowych – na facebook`owym profilu „Dobro nie zna granic – wzdłuż granic Polski dla Laury Paczuły”.