Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

Policja zatrzymała mężczyznę z marihuaną

Zdjęcie aktualności Policja zatrzymała mężczyznę z marihuaną Fot. Zdjęcie poglądowe |

W piątek popołudniu policjanci z Komisariatu Policji w Raciążu na ul.19-go Stycznia zatrzymali do kontroli osobowe audi. 22-letni płońszczanin, który kierował autem nerwowym zachowaniem wzbudził podejrzenia funkcjonariuszy, że może coś mieć na sumieniu. Badanie na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu wykazało, że młody mężczyzna jest trzeźwy. Był on jednak bardzo niespokojny i usilnie szukał czegoś w kieszeniach spodni

- Policjanci przypuszczając, że może mieć przy sobie środki odurzające sprawdzili jego odzież i auto. W schowku, pod siedzeniem kierowcy mundurowi znaleźli torebkę z zapięciem strunowym z suszem roślinnym, a w drzwiach szklaną fifkę. Młody mężczyzna przyznał, że znalezisko - marihuana należą do niego. W związku z podejrzeniem, że 22-latek mógł kierować pojazdem po użyciu środka odurzającego pobrana została od niego krew do badań. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy. Wkrótce młody mężczyzna usłyszy zarzut posiadania środków odurzających, za co grozi mu do 3 lat wiezienia - poinformowała podkom. Kinga Drężek-Zmysłowska z KPP w Płońsku.

Jeśli badanie potwierdzi obecność w jego organizmie zakazanych substancji usłyszy dodatkowo zarzut kierowania pojazdem pod ich wpływem, co związane jest dodatkowo z wysoką karą grzywny i kilkuletnim zakazem prowadzenia pojazdów mechanicznych.