Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

Pomoc dla uchodźców nie ma granic. Odzew jest ogromny

Zdjęcie aktualności  Pomoc dla uchodźców nie ma granic. Odzew jest ogromny Społeczność irlandzkiego Donegal zorganizowała zbiórkę na rzecz Ukrainy. Cały tir darów dojechał do Twierdzy Modlin. Za jego kierownicą usiadł sam burmistrz Donegal Pauric Kennedy |

 

Nie tylko rodacy w kraju, ale też Polacy mieszkający na emigracji i sami mieszkańcy irlandzkich, angielskich i niemieckich miast pomagają uchodźcom, którzy uciekli przed wojną i przebywają na terenie Nowego Dworu. Część zebranych darow, która przyjechała w ostatnim czasie tirami do Twierdzy Modlin, trafi także do partnerskiego Młynowa na Ukrainie.


 
mówił burmistrz Nowego Dworu, Jacek Kowlski. Dary dla uchodźców zbierane są w Nowym Dworze w kilku miejscach m.in. miejskich instytucjach, u strażaków, harcerzy, w szkołach i sklepach.
W ubiegłym tygodniu odbyło się spotkanie uchodźców przebywających na terenie miasta z przedstawicielami władz samorządowych i innych instytucji m.in. PUP, ZUS, policji czy szpitala. Przyszło 150 osób. Samorząd szacuje, że na terenie miasta przebywa ponad 700 uchodźców. Na terenie Twierdzy Modlin tworzone są kolejne miejsca noclegowe.