Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

Pomoc rodzinie, która ucierpiała w pożarze w Starych Wrońskach.

Zdjęcie aktualności Pomoc rodzinie, która ucierpiała w pożarze w Starych Wrońskach. OSP KSRG Nowe Wrońska

Po pożarze budynku mieszkalnego w Starych Wrońskach pogorzelcom potrzebna jest pomoc. W wyniku pożaru, do którego doszło w poniedziałek, 18 maja zniszczeniu uległa znaczna część mieszkania.

Jak zapewnia, wójt Gminy Załuski, Kamil Koprowski potrzeby bytowe rodziny są zabezpieczone.

- Systematycznie monitorujemy sytuację rodziny, zakres prac. Ja też codzienne odwiedzam tą rodzinę, jak również pracownicy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Załuskach, którzy przeprowadzlili wywiad środowiskowy. Rodzinie zostanie przyznany zasiłek, który będzie przeznaczony na wymianę okien i drzwi. Również my, jako samorząd gminny pomogliśmy znaleźć osobę, która dokona montażu tych okien i drzwi. Nasi mieszkańcy zadeklarowali pomoc. W tej chwili takie podstawowe potrzeby bytowe rodziny są zabezpieczone, trwają porządki, żeby wywietrzyć te pomieszczenia i będziemy systematycznie te prace wykonywać. Rodzina nie jest pozostawiona sama sobie - zapewnia Kamil Koprowski, wójt Gminy Załuski.

Samorząd gminny planuje zorganizowanie zbiórki i założenie konta na rzecz rodziny, która ucierpiała w pożarze. Trwają również rozmowy wójta z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Załuskach o możliwościach dalszej pomocy rodzinie ze Starych Wrońsk.