Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

Ponad 320 tys. zł zniknęło z kont klientów. Kasjerka z tymczasowym aresztowaniem

Zdjęcie aktualności Ponad 320 tys. zł zniknęło z kont klientów. Kasjerka z tymczasowym aresztowaniem

 

Płońska prokuratura prowadzi sprawę 38 – letniej pracownicy sochocińskiego Banku Spółdzielczego, która podejrzana jest o kradzież pieniędzy z kilku kont klientów placówki. Dziś sąd przychylił się do wniosku prokuratury i zdecydował o tymczasowym aresztowaniu na okres trzech miesięcy.

- Do Komendy Powiatowej Policji w Płońsku zgłosiła się jedna z klientek Banku Spółdzielczego oddział w Sochocinie, która powiadomiła o kradzieży pieniędzy znajdujących się na jej koncie. Okoliczność ta została potwierdzona. Przy okazji okazało się, że w podobny sposób zostało oszukanych przynajmniej 10 innych osób. Kobieta była zatrudniona na stanowisku kasjer-dysponent. Na razie przestępstwo objęte zarzutem, dotyczy grudnia 2020 r, ale podejrzewamy, że proceder mógł trwać dłużej, nawet od 2018 r. - powiedziała Radiu Płońsk Magdalena Sawicka, zastępca prokuratora rejonowego w Płońsku.

Izabeli R. został postawiony zarzut kradzieży mienia w postaci ponad 328 tys. zł. Podejrzana przyznała się do zarzuconego jej przestępstwa. Na razie nie wiadomo jeszcze czy działała w pojedynkę.