Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

Ponad 4 tys. zł zebrane w Ciechanowie, w niedzielę kiermasz w Płońsku. Przed nami kolejna akcja na rzecz Laury Paczuły

Zdjęcie aktualności Ponad 4 tys. zł zebrane w Ciechanowie, w niedzielę kiermasz w Płońsku. Przed nami kolejna akcja na rzecz Laury Paczuły fot. PCKiSz w Ciechanowie

 

Zebraniem pokaźnej sumy 4 tys. zł zakończyła się sobotnia akcja przed Powiatowym Centrum Kultury i Sztuki w Ciechanowie, która wspomogła zbiórkę na rzecz niespełna 2-letniej Laury Paczuły zmagającej się z rdzeniowym zanikiem mięśni, który stopniowo odbiera jej siły.

 

Każdy chętny mógł wylicytować fotele kinowe znajdujące się niegdyś w Kinie Łydynia, ale to nie jedyne przedmioty, które trafiły na licytację.

 

- Zebraliśmy przeszło 4 tys. zł, więc uważam, że akcja była udana. Były także ciasta domowej roboty, które sprzedawali, bądź rozdawali za jakieś datki, wolontariusze. Były także fajne, malutkie gadżety dla dzieci, czyli zabawki różnego rodzaju, które można było nabyć od złotówki. Bardzo się cieszymy, odzew w Ciechanowie był wielki, czyli serce ludzie posiadają i lubią pomagać, czego i państwu życzę - przyznaje Wojciech Garliński z Powiatowego Centrum Kultury i Sztuki w Ciechanowie.

 

Laura i jej rodzice zbierają na najdroższy lek świata, którego zakup pochłonie ok. 9 mln. zł. To jednak nie koniec charytatywnych akcji na rzecz dziewczynki. Tym razem zbiórkę będzie można wspomóc w Płońsku – informuje Beata Pieckowska.

 

- Rodzina nie jest w stanie samemu zebrać tak ogromnej kwoty, więc musimy im pomóc. Musimy działać z każdym pomysłem. Na dużym targowisku miejskim od 7:00 do 12:00 oraz po każdej mszy św. w parafiach pw. św. Maksymiliana Kolbego, św. Ojca Pio i św. Michała Archanioła będzie możliwość zakupu ciasta oraz ozdób świątecznych. Kwota za ciasto jest dowolna. Każda złotówka przybliża nas do celu – podkreśla Beata Pieckowska.

 

W pomoc na rzecz ciechanowianki można się włączyć nie tylko kupując słodkości, ale także je przygotowując – dodaje organizatorka.

 

- Szukamy także chętnych osób do upieczenia ciasta lub innych słodkości. Osoby, które mogą nas wspomóc prosimy o kontakt z naszym wolontariuszem Olgą Kluczewską. Można skontaktować się poprzez Facebook lub telefonicznie. Pamiętajmy kochani, że dobro powraca – zaznacza Pieckowska.

 

Numer kontaktowy znaleźć można poniżej, a zbiórkę na rzecz Laury wspomóc również na portalu siepomaga.pl. W skarbonce wciąż brakuje blisko 3 mln zł.

 

 

Numer kontaktowy → 798 940 786 (OLGA KLUCZEWSKA)