Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

Ponad 500 tys. zł na utworzenie klubu dziecięcego w Kroczewie

Zdjęcie aktualności Ponad 500 tys. zł na utworzenie klubu dziecięcego w Kroczewie

504 000 zł w ramach rządowego programu Maluch+ trafiło do gminy Załuski. W Kroczewie, w budynku dawnego przedszkola, powstanie klub dla dzieci do 3 roku życia. Ma to być pomoc w aktywizacji zawodowej mieszkanek gminy.

 

Gmina Załuski podpisała już umowę na dofinansowanie utworzenia klubu dla najmłodszych w ramach programu Maluch+. Do gminnego budżetu wpadnie ponad pół miliona zł. Dziecięcy klub ma powstać w budynku po byłym przedszkolu w Kroczewie, o czym mówił nam Kamil Koprowski, wójt gminy Załuski.

 

- Środki zostaną przeznaczone na modernizację i adaptację pomieszczeń na potrzeby przyszłego klubu dziecięcego. Obecnie czekamy na pozwolenie na budowę i po jego uzyskaniu niezwłocznie rozpiszemy przetarg, żeby przystąpić do realizacji zadania. Dodatkowo otrzymaliśmy jeszcze dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego. Będą to środki na bieżące funkcjonowanie. Czekamy na podpisanie umowy w tej sprawie – dodaje Koprowski.

 

Klub dziecięcy będzie przystosowany na potrzeby 15 dzieci z terenu gminy Załuski. Prawdopodobny termin uruchomienia placówki to wrzesień lub październik tego roku – informuje wójt.

 

- Mam nadzieję, że w ten sposób rozwiążemy problemy związane z zapewnieniem miejsc opieki dla dzieci do lat 3 na terenie gminy Załuski, żeby w ten sposób wspierać aktywizację zawodową kobiet na obszarach wiejskich – wyjaśnia Kamil Koprowski.

 

Program "Maluch+" ma za zadanie wspieranie rozwój instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3, a więc żłobków, klubów dziecięcych i dziennych opiekunów.