Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

Ponad 600 tys. zł miesięcznie więcej płaci płoński szpital na podwyżki dla pracowników! Umowy podpisywano od maja do września

Zdjęcie aktualności Ponad 600 tys. zł miesięcznie więcej płaci płoński szpital na podwyżki dla pracowników! Umowy podpisywano od maja do września fot. starostwo powiatowe w Płońsku

 

Od maja do września koszty wynagrodzeń pracowników płońskiego szpitala powiatowego wzrosły o ponad 600 tys. zł miesięcznie. O sytuacji jaką zastała w momencie objęcia stanowiska dyrektora poinformowała w czasie ostatniej sesji Rady Powiatu Płońskiego Lilianna Kraśniewska.

 

Oznacza to, że szpital rocznie na wynagrodzenia swoich pracowników musiałby zapłacić dodatkowe 7 mln zł. Cały czas jednak trwają indywidualne rozmowy z lekarzami i część umów już udało się rozwiązać – informowała dyrektor.

 

 

Ogromne podwyżki zostały ustalone w czasie, gdy obowiązki dyrektora pełnił Witold Achciński, który w sierpniu poinformował, że z wyłączeniem oddziału ortopedycznego, wnioski o podwyżki spłynęły ze wszystkich sektorów szpitala.

 

 

Dyrektor Kraśniewska zaznaczała jednak, że część podwyżek jest zasadnych. Mowa chociażby o wynagrodzeniu do pielęgniarek, którym zgodnie z rozporządzeniem przysługuje 31 zł za godzinę pracy, a nie jak wcześniej 26 zł.