Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

Ponad dwa promile nie przeszkodziły ojcu by zabrać dzieci samochodem

Zdjęcie aktualności Ponad dwa promile nie przeszkodziły ojcu by zabrać dzieci samochodem Fot. Zdjęcie ilustracyjne

W sobotę tuż po godz. 11:00 raciąscy policjanci patrolujący ulice miasta zostali poinformowani, że na parkingu niedaleko komisariatu policji zatrzymał się osobowy volkswagen, którego kierowca może być nietrzeźwy. Jak wynikało z relacji świadków mężczyzna wysiadł z samochodu z dwójką dzieci i zataczając się poszedł do pobliskiego sklepu. Czujna mieszkanka pow. żuromińskiego widziała jak mężczyzna wcześniej jechał ulicami Raciąża, nie zachowując prostego toru jazdy. Gdy tylko zaparkował zastawiła swoim pojazdem jego auto, by nie mógł odjechać i wezwała policję.

- Kierowcą volkswagena okazał się być 41-letni mieszkaniec gm. Raciąż. Mężczyzna podróżował razem z dwójką swoich dzieci w wieku 9 i 13 lat. W trakcie rozmowy policjanci wyczuli od niego alkohol. Badanie na trzeźwość wykazało ponad 2,4 promila. Dodatkowo funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna posiada czynny zakaz kierowania pojazdami obowiązujący do 2022 roku - poinformowała podkom. Kinga Drężek-Zmysłowska z KPP w Płońsku.

Dzieci trafiły pod opiekę matki, zaś nietrzeźwy 41-latek został zatrzymany w policyjnym areszcie. Za popełnione czyny grozi mu do 5 lat więzienia, a do tego wysoka kara grzywny i dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów.