Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

Ponad połowa nauczycieli zaszczepi się przeciw Covid-19

Zdjęcie aktualności      Ponad połowa nauczycieli zaszczepi się przeciw Covid-19

Od piątku rozpoczęły się szczepienia nauczycieli przeciw COVID-19, którzy zostali zgłoszeni w dniach 8-10 lutego przez dyrektorów placówek oświatowych za pośrednictwem Systemu Informacji Oświatowej.

Z informacji udzielonych przez dyrektorów 5 publicznych przedszkoli z terenu Płońska wynika, że do pierwszego etapu szczepienia w miejskich przedszkolach uprawnionych nauczycieli oraz pracowników niebędących nauczycielami było 80 osób.

- Do szczepienia przeciw COVID-19 zgłosiło się 41 pracowników, co stanowi 51,25% osób uprawnionych. Do szczepienia w I turze w 4 szkołach podstawowych było uprawnionych 105 nauczycieli, zgłosiło się 65 osób z kadry pedagogicznej, co stanowi 61,90% osób uprawnionych - informuje Filip Przedpełski, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Płońsku. 

W tej grupie znajdują się również nauczyciele w wieku do 65 lat, którzy nie zostali zarejestrowani w I etapie przyjmowania zgłoszeń.

Jak informuje Starostwo Powiatowe w Płońsku również ponad polowa nauczycieli z ośrodków szkolno-wychowawczych wyraziła chęć zaszczepienia się przeciw Covid-19. W Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Płońsku uprawnionych do szczepienia jest 52 nauczycieli i pomocy nauczycieli w wieku do 60 lat. 27 osób zadeklarowało chęć skorzystania ze szczepienia.

- W Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Jońcu jest 26 osób uprawnionych do szczepień, w wieku 27-60 lat. Z tej grupy wiekowej zgłosiło się 17 osób. Dwoje nauczycieli jest już zaszczepionych w innym miejscu pracy, dwoje pracujących na 0,5 etatu ma możliwość zgłoszenia w głównym miejscu zatrudnienia. Ogółem z zgłoszonymi w innym zakładzie pracy jest 21 osób, co stanowi 78% - informuje Katarzyna Ornarowicz, rzecznik Starostwa. 

Reasumując, w obu ośrodkach na 78 osób uprawnionych, zgłoszonych (w tym w innym zakładzie) jest 56 osób, tj. 72%.

Przypomnijmy, że w pierwszej kolejności z możliwości zaszczepienia mogli skorzystać nauczyciele, którzy obecnie prowadzą zajęcia stacjonarne w szkołach i placówkach oświatowych. W kolejnym etapie do tej grupy dołączą nauczyciele uczący w pozostałych klasach.