Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

Postęp prac drogowych na terenie Raciąża

Zdjęcie aktualności Postęp prac drogowych na terenie Raciąża Nowy chodnik na ulicy Rzeźnianej w Raciążu | Burmistrz Miasta Raciąża, Mariusz Godlewski

Jutro rozpoczną się prace związane z przebudową ulicy Barańskiego w Raciążu. Na ponad 250 metrowym odcinku zostanie wylany asfalt i wykonane pobocza z kostki. Inwestycja możliwa jest dzięki środkom z samorządu Mazowsza. Jej całkowity koszt to 183 tys. złotych.

- Cieszę się, że ta ulica, która jest jedną ze starszych ulic w Raciążu wreszcie zyska nawierzchnię asfaltową i mieszkańcy będą mogli w bardziej komfortowy sposób dojechać do swoich posesji - podkreśla Mariusz Godlewski, burmistrz Raciąża.

Prace powinny się zakończyć jeszcze w tym miesiącu. Drugą ważną inwestycją drogową jest przebudowa ulicy Polnej, na którą miasto pozyskało 649 tys. złotych dotacji z samorządu województwa mazowieckiego. Droga zyska nową nawierzchnię asfaltową, powstaną chodniki i wjazdy uliczne oraz przejścia dla pieszych. Obecnie trwa wyznaczanie wjazdów i wywłaszczanie terenów pod przebudowę drogi. Inwestycja zostanie zrealizowana w ciągu dwóch najbliższych lat. Zakończyły się natomiast prace na ulicy Rzeźnianej od strony skrzyżowania Mławska/Ziemowita, gdzie wykonano nawierzchnię z kostki brukowej na blisko pół kilometrowym odcinku chodnika, a pobocza utwardzono za pomocą destruktu. Modernizację czeka też chodnik przy ulicy Zawoda. Prace powinny zostać wykonane jeszcze w tym roku.